Tomket Sport 215/55 R16 97W

Třída hlučnosti

• Jízdní vlastnosti za sucha
    • Jízdní vlastnosti za deště
    • Tichost

Sháněl jsem levné, avšak ne shit pneumatiky na druhé auto. Po načtení recenzí a testů jsem se rozhodl pro Tomkety a rozhodně nelituji. Cena je opravdu bomba, jízdní vlastnosti jak na suché, tak na mokré vozovce jsou super a jako bonus jsou pneumatiky krásně tiché.
    Životnost, resp. opotřebení nemohu po dvou měsících zatím hodnotit, ale nevypadá to, že by se nějak extrémně sjížděly. Jako jediné, avšak opravdu drobné mínus tak mohu zmínit leda to, že je zapotřebí je více vyvažovat než "koncernové" pneumatiky, chlapík z pneuservisu říkal, že je to u takové nové značky běžné, avšak žádná tragédie.
    Závěr? Rozhodně DOPORUČUJI !

• , zakoupeno v NejlevnějšíPNEU.cz

• Tohle je pneumatika, která nemá ve své kategorii a ceně konkurenci. Je to zázrak na kolech, drží za sucha, drží za mokra. Za mokra drží jak přilepená. Já jsem z prvu nechtěl věřit a přeci jen jsem s ní jezdil opatrněji. Po čase jsem se na její schopnosti na mokru zcela spolehl a ještě i dnes přemýšlím nad tím jak to dokazali. Pro mne je to vzpomínka na GOODYEAR F1, kterou jsem zakoupil snad v roce 1998 v rozměru 215/55/16 na PASSATA VARIANT VR6 za neuvěřitelných 8000 Kč za 1 kus, první guma, která nedělala rozdíl mezi jízdou na suchu a na mokru. To je dnes právě TOMKET SPORT, který ale obouvám na VW SHARAN V6 4 MOTION a za ROZHODNĚ MENŠÍ CENU. BOMBA
    • Bohužel, první pneu vydržela v té suprové kvalitě celé dva roky, tedy 2x letní provoz, nájezd do 40.000 km. Překvapila mne obrovská hlučnost, zde bych pneumatice dal za hluk XXL, nějakou dobu jsem hledal zdroj hluku, i když hodně záleželo na povrchu silnice. Postupem času jsem si na to zvykl. No a další zakoupené pneu už po roce ztrácely pružnost, ztvrdly, a druhý rok už to bylo spíše bruslení, nevím jak se to stalo, ale pneu ztratily pružnost, přilnavost. Uvidíme co udělají tyto dvě nové. Snad to nebude standardní stav pneumatik, že to bylo jen nějaké výrobní nedorozumění.

Zatím pneu TAK JAK TAK DOPORUČUJI. Z mého pohledu zatím jednoznačné SUPER. Dokud budou na našich silnicích vyjeté koleje a bude hrozit aquaplaning , tyto pneu ji do určité rychlosti vyřeší. Pozor, nespoléhejte jen na gumy, určitě jeďte s rozumem a gumy mohou pomoci, nikoli řešit vaše chyby za volantem. Zdravím papa

• Dobré

Dojezdové pneumatiky
SUV pneumatiky
Třída hlučnosti
B

Letní pneumatika Tomket SPORT XL 215/55 R16 W97. Pneumatiky TOMKET SPORT byly vyvíjeny a jsou vyráběny na na jedněch z technicky nejvyspělejších strojích na světě a získávají tak bezkonkurenční vlastnosti srovnatelné s prémiovými značkami. Jejich vysoký výkon dokazuje labeling hodnocený na vodě téměř nejvyšším písmenem B a v drtivé většině hodnotou C u valivého odporu. Směs pneumatiky je vyvinuta za účelem bezchybného fungování pneumatiky na mokru a nízkého valivého odporu na suchu. Pneumatiky dodávají Vašemu vozu maximální kontakt s vozovkou a tím zajišťují nejvyšší možnou bezpečnost jízdy za každého počasí.

Podívejte se, kde můžete produkt koupit:

Dokumenty

Zákazníci nejčastěji zmiňují

• cena (6)
  • jízdní vlastnosti na mokru (3)
  • jízdní vlastnosti na suchu (3)

• dobré vlastnosti za sucha
      • životnost

Po koupi jsem byl spokojen s jízdními vlastnostmi za sucha, za mokra dobře odvádí vodu avšak přilnavost v zatáčkách již není taková. Nejvetší problém je životnost, po dvou letních sezónách jsou na výměnu, takže nájezd cca 25000km,,, takže když porovnám s cca o 700kč dražší Barum Bravuris, které ale mám na octavii o 2 roky dále a další sezónu určitě dají, tak se guma Tomket nevyplatí, takže celkově sklamání

• Jízdní vlastnosti za sucha
      • Jízdní vlastnosti za deště
      • Tichost

Závěr? Rozhodně DOPORUČUJI !

• , zakoupeno v NejlevnějšíPNEU.cz

• Podívejte se, kde můžete produkt koupit:

• Dobré

vše ok

• , zakoupeno v NejlevnějšíPNEU.cz

Nevím nemám s tímto produktem zkušenosti

• , zakoupeno v NejlevnějšíPNEU.cz

Slušná kvalita za rozumnou cenu, najeto pouze do 1000 km , zatím spokojenost....

• cena versus kvalita
    • , zakoupeno v MALL.CZ

Zatím jsem ještě nevyzkoušel.

• , zakoupeno v MALL.CZ

• Zajímavá cena
      • Nejsou směrové

Zatím neodzkoušeno, ale věřím, že několik sezón odjezdí.