Double Star DS803 205/55 R16 91H

• , zakoupeno v Extrapneu.cz

Uvidime kolik vydrzi

dobrá cena

• , zakoupeno v VELKO-PNEU.cz

• Super cena 850 Kč za kus, to je 50 % za "značkové" v tomto rozměru.
    • Přilnavost (testována na ledovce) i na mokru a blátě (sníh zatím pořádně nebyl)
    • Spotřeba paliva stejná jako na letních ContiPremiumContact™ 5
    • Hlučnost (nad 30 km/h je ok)
    • Hlučnost (do 30 km/h je to fakt hukot)

Tak jsem vybíral pneumatiky Made in China a řekl jsem si, že jim zkusím dát šanci. A volba padla na dosud neznámou značku Double Star (asi 5. nějvětší v Číně) a jejich zimní pneu DS803. A můžu rovnou říct, že je to velmi zajímavá koupě. Cena naprosto neuvěřitelná 850 Kč / kus v rozměru 205/55 R16 91 H, to je stejná cena jak za nějaké šílené protektory. Rozhodně se ale nejedná o pneumatiku na které by hrozila nehoda jen co vyjedete ven na mokru nebo ledu. Tento týden (začátek prosince 2014) ochromila republiku ledovka a můžu Vám říct, že jsem si ani neuvědomil, že jedu po ledě, až do chvíle co ostatní auta v podstatě zastavovala a nemohla jet dále :-) Na těchto čínách jsme vesele pokračovali dále po silnici, takže co se týká chování jízdy po "sklince" nemůžu říct ani popel. Nicméně to berte tak, že samozřejmě musíte přizpůsobit rychlost jízdy stavu vozovky, takže jsem se pohyboval v rychlostech 40 - 50 km/h nechci pokoušet limity pneumatiky, auta, ani svoje. Co se týká hlučnosti, tak tady je to docela zajímavé, do 30 km/h je to fakt hukot, jak traktor, ale nad tuto hranici se to lepší. Co jsem vysledoval taky hodně záleží na typu asfaltu, který je na silnici, takový ten super hladký typ asfaltu není úplně nej, zde ty gumy hučí, ale na druhou stranu ten hrubší typ asfaltu je ok. To stejné na dálnici, nový betonový povrch co je třeba od Brna do Zlína nebo nový úsek do Olomouce tam je to kupodivu hodně dobré co se týká hluku od pneumatik, ale stará "vyleštěná" panelovka D1 už dělá hluk větší a tím teď nemyslím to skákání po panelech. Jednoduše řečeno čím hrubší povrch silnice tím lépe. Spotřeba paliva je naprosto shodná s provozem ContiPremiumContact™ 5. Na pneumatikách byl nalepený štítek s údaji o valivém odporu - C a přilnavostí na mokru C, což jsou hodnoty o dost lepší než mají naše Barumky, které jsou cenově někde úplně jinde. Až budu kupovat letní, zase vsadím na Double Star.

Období
Spotřeba paliva do 2021
F
Přilnavost za mokra do 2021
E

Osobní zimní pneumatika Doublestar DS803 patří do ekonomického segmentu. Vykazuje dobré vlastnosti při jízdě v zimním období.

• , zakoupeno v Extrapneu.cz

Uvidime kolik vydrzi

dobrá cena

• , zakoupeno v VELKO-PNEU.cz

• Super cena 850 Kč za kus, to je 50 % za "značkové" v tomto rozměru.
    • Spotřeba paliva stejná jako na letních ContiPremiumContact™ 5
    • Hlučnost (nad 30 km/h je ok)
    • Hlučnost (do 30 km/h je to fakt hukot)

• solidní
    • zatím nevím

celkem o.k.

• velmi dobrá cena
    • vyšší hlučnost i při pomalé jízdě a s richlotí stoupá

mají dobrý profi dezénu a odpovídá kvalitě zpracování a drží dobře na suchu při razantní jízdě a brzdění z vysoké rychlosti.Jsem s nimi spokojen doporučuji